Makaleler
Favori Kuyumculuk, Yeni Mağazalarına 200 Milyon Dolar Yatırıyor

Altın takı üreten Favori Kuyumculuk, kendi adını taşıyan perakende mağazaları açarak büyümeyi planlıyor. Yıl sonuna dek 10, 2018’e kadar da franchise sistemiyle 200 mağaza açmayı planladıklarını belirten Favori Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Selami Özel, “Her mağaza için 1 milyon dolar yatırım yapacağız. Bu da 200 milyon doları aşan yatırım gerektiriyor” dedi.

Türkiye çapında 2 bine yakın sözleşmeli kuyumcuyla tüketicilere ulaştıklarını dile getiren Özel, mağazalaşma süresinde 1.500 kişiye istihdam yaratacaklarını ifade etti.

Gelire Göre Altın
Türkiye’nin en tanınan 4 altın markasından biri olduklarını vurgulayan Özel, şirket hakkında şu bilgileri de verdi: “Geçen yıl 100 milyon dolar ciro elde ettik. Başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere 40’ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirdik. Her yıl yüzde 20 büyüyeceğiz.”

Teknolojik altyapıları sayesinde aynı hacimdeki modelleri daha düşük gramaja üretebildiklerini belirten Özel, “Altın fiyatı tepeye fırladı. Ama tüketicinin geliri değişmedi. Biz de buna uygun ürünler tasarlıyoruz” dedi.

Kaynak: Milliyet Gazetesi

www.milliyet.com.tr


21/03/2008

Makale anasayfasına geri dön  Sayfayı Yazdır

Bu konuyla ilgili yapılmış yorum bulunmamaktadır.
 
Üye Ol