Makaleler
Gürkan Denizcilik İtalya, Fransa Ve İspanya Uğraklı Ro-Ro Seferlerine Başlıyor
Satın aldıkları 3200 linemeter kapasitesinde iki Ro-Ro gemisine Bodrum ve Datça adını verdiklerini belirten Gürkan Denizcilik Grubu Başkanı Tamer Gürkan, ’Filomuz 4’e yükseldiğinde tesis edeceğimiz servis ile çok önemli bir ulaşım ihtiyacına cevap vereceğiz’ dedi.

Orta ve Batı Akdeniz limanları ile, Tunus ağırlıklı olmak üzere Akdeniz-Afrika limanları bağlantılı hızlı ve düzenli Ro-Ro seferlerine başlamak üzere son görüşmelerin devam ettiğini belirten Gürkan Denizcilik Grubu Başkanı Tamer Gürkan, çalışmaları için geldiği Münih’ten yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Halen 3200 linemeter kapasitesinde 21 bin bhp makine gücüne sahip çift motorlu ve seyir sürati 18.5 knots olan iki ro-ro gemisini filomuza katmış bulunmaktayız. Bodrum ve Datça adını vermekten büyük mutluluk duyduğumuz bu gemileriz, İtalya-Fransa, İtalya-İspanya ve adalar, yine İtalya-Tunus hatlarında çalışacaklardır."

Türkiye-Avrupa Hattı
Gürkan, Sefer programları ve uğrak limanları hakkındaki görüşmelerin netleşmediğini ancak temmuz ayı içerisinde son şeklini alacağını söyledi.

Çalışmaların Türkiye’nin Avrupa ulaşım bağlantıları üzerinde de devam ettiğini ifade eden Gürkan şunları söyledi: "Elde edeceğimiz veriler bizi birdiğer alternatif ulaşım hattı olarak Türkiye-Avrupa limanları bağlantılı seferleri içeren program yapmaya da yönlendirebilecektir. Bu amaçla iki Ro-Ro gemisinin daha satın alma işlemleri için görüşmeler yapıyoruz. Bu gemiler halen sahip olduğumuz Bodrum ve Datça isimli gemilerimizin eşidir ve filomuz 4’e yükseldiğinde tesis edeceğimiz servis ile çok önemli bir ulaşım ihtiyacına cevap vermek imkanı yaratacağımıza da inanmaktayız.”

Kaynak: Referans Gazetesi / Osman Öndeş
26/04/2007

Makale anasayfasına geri dön  Sayfayı Yazdır

Bu konuyla ilgili yapılmış yorum bulunmamaktadır.
 
Üye Ol