Makaleler
Türk-Bulgar İş Konseyi Toplantısı

Dış Ekonomik İlişkiler Kurumu’ndan alınan bir yazıda, DEİK/Türk-Bulgar İş Konseyi ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) işbirliği ile Türk-Bulgar İş Konseyi Toplantısının 13-14 Haziran 2007 tarihlerinde Sofya’da düzenleneceği bildirilmektedir.

Ocak 2007 tarihi itibariyle Avrupa Birliği üyesi olan Bulgaristan, Türkiye’nin en yakın AB komşusudur. Son beş yılda dört kat artarak 2006 yılı sonu itibariyle 3 milyar Dolar’ı aşan ticaret hacmi her iki ülke ticaretlerinin tamamlayıcı özelliğine işaret etmektedir. Buna ilave Türk yatırımları Bulgaristan’da 17.sırada yer almaktadır.

İki ülke ekonomik ve ticari ilişkilerindeki son gelişmeleri değerlendirmek üzere düzenlenecek İş Konseyi Ortak Toplantısı çerçevesinde özellikle konut inşaatı, sağlık turizmi (Kaplıca/Termal), tarım sanayi, KOBİler ve 7.Çerçeve Programı konularının ele alınması öngörülmektedir. İki tam iş günü sürecek olan ziyaret çerçevesinde firmalararası görüşmeler, sektörel dernek ziyaretleri, Bakanlıklarla temaslar yapılması öngörülmektedir.

Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası ve Türk-Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Bulgaristan’daki temasların hazırlandığı ve T.C.Sofya Büyükelçiliği tarafından desteklenen bu toplantıya katılımın düşünülmesi durumunda ekte yer alan katılım formunun doldurularak en geç 28 Mayıs 2007 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar DEİK’e iletilmesi gerekmektedir.

Detaylı Bilgi İçin:
DEİK/Aslı Akdeniz Özelli
Tel:0212 339 50 11
email:aakdeniz@deik.org.tr

İTO/Bahar Özsu
Tel:0212 455 64 14
email:bahar.ozsu@ito.org.tr

Kaynak: İstanbul İhracatçı Birlikleri


23/05/2007

Makale anasayfasına geri dön  Sayfayı Yazdır

Bu konuyla ilgili yapılmış yorum bulunmamaktadır.
 
Üye Ol